• Vodní dýmka TopMark

#15386  od vojta
 ned 19. dub 2020 1:18:43
:shisha2: Zdravím,
Chtěl bych se zeptat ohledně dýmek značky TopMark chtěl bych něco menšího a levnějšího na začátek aby kdyby mně to nechytlo což si nemyslím ale tak pro jistotu, tak aby to nebylo tak strašného nechci totiž dát za první dýmku statisíce ale zase nechci žádný šmejd, nejsem si jistý kvalitou těchto dýmek vzhledem k ceně okolo 400 kč.
popřípadě prosím doporučte nějakou dýmku okolo 1000 korun.
 #15387  od hookah
 úte 21. dub 2020 23:32:41
Ahoj,

takze hned v uvode... toto forum, aj ked naozaj nerad to prizvukujem, je zialbohu mrtve. Nevsimol si si starsie datumy poslednych prispevkov ? ;-)

S tymi smejdami ta asi sklamem. Uz aj TopMark znacka je kriticka spodna hranica co do kvality aj ceny. Ak chces este nieco lacnejsie, tak tam uz nemas co vyberat. To si rovno kup z butikov hocikde tie vystavne kusy za 200-300 CZK :). Take tie smejdy ako je napr. Pumpkin :). Co pre fajciarov vodnych fajok je len taka sranda. Fungovat samozrejme bude aj Pumpkin, ale na ako dlho je uz otazne... alebo ci si dokazes uzitvat fajcenie z takeho lacneho cinskeho smejdu, hm. To si radsej uprimne mozes aj sam vyrobit fajku napr. z plastovej flase :). Potrebujes len nejaku korunku (kotlik), ale tie najlacnejsie co sa dodavaju k TopMark fajkam alebo inym lacnym fajkam, turecke korunky z lacnej keramiky, sa daju kupit po 2 EUR za kus.

Kvalitnejsie vodne fajky sa pohybuju az okolo 100 EUR (cca 2700 CZK) alebo aj viac. Ja viem ze si zmienil, ze chces nieco lacnejsie, no za cenu okolo 30 EUR (1000 CZK) vela toho nezozenies. Budu to spravidla furt len "plechovky" s velmi lacnym telom (srdcom) fajky. Zvyknu velmi rychle zacat korodovat. Dost zle sa umyva tieto lacne vodne fajky. Nemozes pouzivat na cistejsie ziadnu agresivnu chemiu, pretoze sa rozpusti farba z povrchu materialu alebo narusis s tou chemiou povrchovu strukturu lacneho kovoveho materialu. A jak inac sa chces zbavovat "puchu" po napriklad 5tich fajceniach? Cistou vodou este k tomu z farbeneho povrchu to veru nepojde.

Ked naozaj trvas na lacnych fajkach, tak to je asi uplne jedno ktoru kupis, lebo kazda bude smejd. Pouzijes tu fajku 10x - 20x a uz sa na nej moze objavit nejaka ta korozia, moze sa ti znicit beztak nepremyvatelka hadica budto papierova alebo foliova (pruzina s omotanou foliou) s potahom z lacnej imitacie koze (plast). A to budes rad, ze konecne sa stratil ten puch z vyroby, ktorym bola fajka nasiaknuta este z vyrobnej linky (voniala novotou takpovediac). A tento puch "noveho materialu" nemozes riskovat odstranovat napr. s pomocou kyseliny octovej alebo kys. citronovej, pretoze fakt hrozi korozia v miestach, kde je povrch kovoveho materialu nechraneny farbou alebo inou upravou povrchu. Dalej plati, ze lacne fajky su obvykle dodavane so smejdovou lacnou korunkou (ja mam len korunku za 15 EUR = cca 400 CZK takze si asi vies predstavit, co musi obsahovat za korunku fajka, ktora ako celok sa pohybuje v cene 500 CZK ha ha).

Popravde... ja som tiez zacinal s lacnou vodnou fajkou a bola to Kaya Q7 (cena cca 30-40 EUR = 800-1000 CZK), ale zhrdzavela pretoze ja som silny pedant a vodnu fajku som umyval vzdy jak sialenec :). Az napokon jedndoucho zhrdzavelo jej telo, ktore bolo vyrobene z lacnej oceli pripominajucej surove zelezo :D.

Za najkvalitnejsie vodne fajky su dnes povazovane tie, ktore su vyrobene z nerezovej ocele. Alebo ktorych vsetky casti su z nerezovej ocele s vynimkou maximalne ak len srdca (tela) fajky, ktore sa zase zvykne vyrabat aj z nejakeho pevneho plastu (hlavne Rusi to tak robia na svojich vodnych fajkach). Toto je sucasny trend, ktorym sa moderne vodne fajky uberaju - nerazova ocel. Z povrchu nerezovej ocele sa totiz odstranuje velmi lahko spina - predovsetkym nejaky ten pripadny "puch" po dofajceni, ktory zostava z velmi aromatickych tabakov (niekedy staci dokonca aj horuca voda bez pouzitia saponatu pri umyvani nerezovej ocele a vsetok puch sa strati).

Takze... samozrejme dalo by sa o tom diskutovat aj niekolko hodin :). Napriklad si nespominal, aky dizajn vodnej fajky zhanas, nakolko spominane Top Mark nesu dizajn klasickych vodnych fajok. Ak to chces len "na skusku" tak neprohloupis, nech uz kupis hociktory model a znacku. Ja si myslim, ze to bude len dobra skusenost pre teba, na co si davat pozor a comu sa vyvarovat. Ved kazdy asi zacinal s lacnejsimi vodnymi fajkami. Napriklad ked uz spominam ten dizajn, tak klasicky dizajn ma vodna fajka Khalil Mamoon - KM 11413, ale jej cena sa pohybuje az okolo 70 EUR a za tu cenu sa da zohnat uz aj nerezova fajka a tato Khalil Mamoon je z mosadze. Ale za to kvalitna. Pozor - robia sa aj jej padelky!

Najsmiesnejsie je u lacnych vodnych fajok asi ta papierova poprip. "foliova" hadica (pruzina obalena nie s papierom, ale foliou). Cele to je z vonka zdanlivo obalene (nie vzdy) este imitaciou koze (potahom z makkeho plastu). Ci uz papier a ci uz folia, oboje sa zvykne velmi rychle opotrebovat - potrhat. Tiez nesmies preplachovat s vodou tieto hadice, pretoze pruzina vo vnutri je samozrejme tiez vyrobena z lacnej ocele, ktora zacne hrdzaviet uz po par umytiach. Voda sa ti dostane ku pruzine uz po par pouzitiach hadice (tenka folia vo vnutri natiahnuta na pruzinu, sa poskodi fakt velmi lahko). Uz toto, ze nasavas paru/dym v podstate skodi tymto lacnym hadiciam. O papierovych hadiciach je skoda nieco aj pisat. Tie su vhlke uz aj pri beznom fajceni vodnej fajky, hehe. V modernych vodnych fajkach sa takmer vzdy pouziva uz len hadica vyrobena z potravinarskeho silikonu, ktora znesie asi vsetko :). Potravinarsky silikon si mozes dovolit preplachovat nie len s vodou, ale obcas aj s octom alebo s kyselinou citronovou.

Odporucania:

OK, tak aby som tolko netlachal... lacne kategorie vodnych fajok uz bohuzial nepoznam... snad len aby si si hadam vybral nieco od znacky Kaya. Tie co do ceny su podla mna fajn.

Co sa tyka drahsich fajok z nerezovej ocele, mozem ti poslat pokojne cely zoznam aj s cenami (nepredam a neponukam, ale mam vyselektovane na distribuciu). Tam sa pohybuju ceny za vsetky moje vyberane ocelove fajky okolo 80-300 EUR.

Neviem ci som ti poradil hm... snad ano... :).
 #15388  od vojta
 čtv 23. dub 2020 11:12:52
Děkuji za odpověď a za radu, to že je toto fórum mrtvé jsem si všiml ale tak zkusil jsem to a ono to vyšlo.
Že je topmark šmejd sem si myslel taky ale tak rada zkušeného dýmkaře je lepší než domněnka.
co jsem pátral na internetech tak se dá sehnat nerezová dýmka od těch 1700 spíš 1900 cca, takže asi radši zainvestuju.
 #15389  od hookah
 úte 28. dub 2020 19:29:53
Nieje zac.

Vyskusaj ked tak poslat ziadost do nejakych FB skupin, venujucich sa vodnym fajkam. V ceskom jazyku najdes minimalne 2-3 velmi pocetne FB skupiny a v slovencine myslim tiez existuje nejaka jedna dost velka skupina (ich nazvy si zial uz nepamatam, hladaj nazvy v spojitosti slov Hookah a Shisha). Skupiny su samozrejme uzavrete. Musis cakat dlho na schvalenie ziadosti. Tiez musis pocitat s tym, ze sa to tam hemzi vselijakymi ludmi a aj takymi, ktori sa budu s tebou hadat este aj o tom, ze sneh vyskytujuci sa vo volnej prirode za prirodzenych podmienok nie je vobec bielej farby. Budu ta tam poniektori presviedcat o tom, ze je ciernej farby. :-D Takze aj s tym musis pocitat ak tam pojdes ;-). Vsetci vedia jaka je pravda, ale zakrpatene Ego poniektorym ludom hold nedovoluje, aby sa chovali ako ludia. Bez ohladu na to, ci to je alebo nie je pravda, tvrdia vzdy svoje. Alebo sa na smrt urazia ak ich presvedcis, ze sa mylili. Presne tak, ako na priklade farby snehu vo volnej prirode :-D. Kazdy vie aka je pravda. Ked je to boj zakrpateneho Ega a nie boj realnych argumentov, tak to nikdy nedopadne dobre.

Na zaciatok sa neboj kupovat hocico. Ako som pisal, vsetci fajciari takto zacinali a ja nie som vynimkou. Prva moja fajka bola Remo z butiku, co pripomina ten vitrinkovy model dnes predavany pod znackou Pumpkin do 10 EUR :D. Samozrejme po 5 x pouzitiach bola tato vodna fajka dead :D. Tak som dalej kupoval Kaya Q7 a ta uz vydrzala o nieco viac (asi 40 x pofajceni). Ak by som nebol blby a neumyval tuto fajku agresivnymi cistiacimi prostriedkami, nezhrdzavela by a vydrzala by rozhodne aj viac pofajceni.

Co sa tyka tych nerezovych, tak naozaj sa da zakupit dobra nerezova fajka aj za lacny peniaz. Ale daj si pozor na materialy. Ojeb.uje sa to takym sposobom, ze sice v popise k produktu je uvedena nerezova ocel, no po pravde je z nerezovej ocele vyrobeny len downstem a upstem a mozno este trn na vrchu. Ostatne casti fajky ako je napr. srdce/telo fajky, mozu byt uz z hliniku alebo z tvrdeneho plastu. Co tiez nemusi byt akoze na skodu. Ale nieje to nerez ! Cize bude sa na tom usadzovat puch a bude sa to aj tazsie umyvat. Tiez sa to niekedy ojeb.uje na kvalite skla. Niektore vodne fajky pouzivaju dost nekvalitne sklo a vaza ti lahko praskne. Napr. vodne fajky znacky Oduman neviem ako dnes, ale v minulosti boli preslavene krehkych sklom, vzhladom na princip jeho pouzitia (priamo do skla navrtane otvory, v ktorych boli zatmelene ventily a ktore samozrejme pri hrubom zaobchadzani poskodili krehke sklo - kiez by Oduman vyrobca v tomto pripade pouzil aspon hrubsie sklo, ktore bolo beztak velmi krehke).

Prikladam zoznam fajok, ktore odporucam z nerezovych... jedna sa o tie drahsie fajky a bohuzial vacsinu z nich ak by si sa pre niektoru rozhodol, tak musis objednat leda ak z Nemecka popripadne z Ruska, pretoze v CZ / SR vacsinu z nich nezozenies (hold nase krajiny su velmi zaostale co sa tyka fajcenia vodnej fajky). Dufam, ze som sa nekopol a ze su vsetky 100% z nerezovej V2A ocele :-) ale myslim, ze je to OK:

:shisha3:

AEON Lounge Mini - Clear (180 eur) (LOL - transportny kufrik)
Aladin MVP - model 2V1 (120 eur)
Aladin MVP - model 360 - Edelstahl Shiny Clear (79 eur)
Aladin MVP - model 470 (99 eur)
Arif Shisha - model X (150 eur, Edelstahl - neviem ci V2A)
Brodator - Mini Hawk, Shiny Clear (100 eur, 4x schlauch)
Ceasar Q. D. - Angel 620 Transparent Schliff (99 eur)
Dschinni Flex Hybrid (75 eur)
Dschinni Mio (zakladny model, 150 eur)
Hustla Hookah - Pinokkio Chestnut (159 eur, 45 cm)
Invi Paradox Edelstahl - Clear (100 eur)
Invi Tesseract (150 eur, schwarz-vase)
Invi Tesseract (170 eur, schwarz-body)
Laziza LEC152 (109 eur)
Laziza LEC160 - Matrix Mini - Schwarz (90 eur)
Laziza LEC671 Fox Medium (106 eur)
Magnum Industry (200-218 eur)
Maklaud Shisha Dzen - Myst (210 eur)
MIG Nano (s vazou C1, 200 eur)
Moze - Dash - Black Edge - Standard Bowl Handcut (160 EUR, mozeshisha.de)
Mr Hookah - Snipe Clear (300 eur)
Ocean Hookah - Fusion Cross 4S (300 eur)
Ocean Hookah - Fusion Diamond 2S (290 eur)
Ocean Hookah - Kaif (StainlessSteel, Black-Coffee, 200eur)
Octopuz Nautiluz (160eur)
Oduman Monster (90 eur)(mini)
Prisma One (170 EUR, 4 x Schlauch)
Smokezilla - Muto Pro (edelstahl, metal,150 eur)
Tsar Hookah - Alexander (150 eur)
Vendetta Shisha - Classic S (150 eur)
WD Hookah G4 (170 eur, 4 x schlauch)
WD Hookah G40-2 (Budapest Flower, 140eur)
WD Hookah V2.0A-Y1 (108 eur, 2 x schlauch, 46 cm)
WD Hookah V2.0A-Y3 (109 eur, 2 x schlauch, 44 cm)
WD Hookah V3.0A-Y1 (130 eur, 4 x schlauch, 56 cm)
WD Hookah V3.0A-Z1 (119 eur)
WD Hookah V3.0A-Y2
Y4 Hookah - Spike (199 eur)
Zisch und Buff (350eur, velmi slaba online podpora)
Family Health Insurance Plans

v Problémy

od:sonalibagve321

pát 09. říj 2020 9:58:58

fashion jewellery sets

v Volná diskuze

od:sonalibagve321

pát 09. říj 2020 9:22:23

quick cash loan app

v Volná diskuze

od:aks218111

čtv 08. říj 2020 8:46:10