• Jaké to bylo v čajce v Turecku

• Shishabary kde se kouří vodní dýmka
Shishabary kde se kouří vodní dýmka
 #11246  od mátový mužíček
 úte 17. črc 2012 22:57:23
Tak můžu říct, že český čajovny stojí fakt za "hovno" :D Byli jsme v čajovně v Istanbulu, během ramadánu(mnoho turků celý den nejí ani nepije či nesouloží) a pak se večer vrhnou např do čajovny a stojí to zato. Kapacita tak 150lidí a odhadem jich tam bylo na 200 :D Neskutečný vedro, vodnice maximálně mezi dva lidi, uhlíky jsou /normální" ne žádný cocobrico a co pár minut obchází maník s uhlíky a mění je. Hodně veliké kotlíky, tabákem je plní až tak, že je tam trochu kopeček a pak to připlácnou alobalem, přičemž se to nepřipaluje. Jednoduše ty uhlíky nemají až zas takovou výhřevnost jako cocobrico.

Jedna vodnice nám vydržela minimálně na hodinu a půl a s teplotou kolem 40° to bylo hodně vražedný. A pořád by ty vrahové obkládali kotlík uhlíkama, takže je to skoro až nekouřitelný se strašně moc kouře. Místím to nevadí, mají praxi :D. K tomu horký turecký čaj, který po pár skleničkách docela rozbuší srdce a výborná atmosféra.

Byli jsme v čajovně během zápasu tureckých basketbalistek a to to tam neskutečně vřelo. V podstatě jak v české hospodě u piva. No a používají tak alfakhera, normálně cena na ulici tak kolem 66Kč za 50g i když tam spíše prodávají Nakhlay, Serbetli a nějaký další tabáky. Za 125g dáte tak 80kč, ale kvalitu jsem ještě neposoudil, neb mam teďka otevřeno docela dost jiných tabáků
Naposledy upravil(a) mátový mužíček dne stř 22. srp 2012 22:01:20, celkem upraveno 3 x.
 #11349  od mátový mužíček
 stř 22. srp 2012 21:17:22
A pokud byste laborovali s tímjak rozdělat kokosáky, tak vězte že to jde i se dvěma zippo zapalovači a troškou toho rozfoukávání.
 #11350  od BiGSh0cK
 čtv 23. srp 2012 14:03:50
normální uhlík tim myslíš RZU nebo uhlík z ohniště?...já tam jednou zkusil hodit uhel z ohniště a tahalo to stejně dobře jako s kokosákem :-)
 #11351  od talec
 pát 24. srp 2012 16:55:46
My byli na dovolené v Tureckém Kemeru a "čajovnu" jsme měli hned vedle hotelu
100_5011.jpg
100_5011.jpg (140.62 KiB) Zobrazeno 14881 x
.
Šli jsme tam až večer kolem 9 hodiny, sedělo se venku na takových pytlích a bylo to super. Teplota už jen 30C, takže pohoda :D . Obkoukal jsem u nich železný podstavec na dýmku, co se zapíchne do země a dýmka je stabilnější než doma na stole :) , hned jak známý přijede z dovolené, tak to nechám vyrobit. Tabák jsem si dal banán a nevím co to bylo za značku, ale nebyl špatný. V alobalu nebylo moc dírek, tahalo to dobře. Uhlíky nám nosil tak co 20 minut, bylo to nějaké obyčejné uhlí a moc dlouho nevydržely. Dával jich tam vždy 6 a takových menších :D
Na zkoušku to bylo super a dýmka stála 10 dolarů + bakšiš :D
 #11354  od BiGSh0cK
 pát 24. srp 2012 18:50:22
10 dolarů za jedno pokouření nebo za celou vodnici? :-)...jestli je to za pokouření tak to je dražší než u nás ne :D
 #11355  od talec
 sob 25. srp 2012 14:03:58
10 dolarů stálo jen kouření v te čajce... Ono co bys chtěl po rekreačním středisku, v hlavní sezónu a v místě, kde to je přeplněno bohatýma Rusákama...
Vím že je to dražší než u nás v čajce, ale bylo to tam vše okolo za stejnou cenu a chtěl jsem vyzkoušet jaké dýmky dělají Turci ;)
 #14917  od Ron
 úte 15. lis 2016 17:10:49
Já byl v Egyptě a bylo to supr. Asi si to bude dost podobný bych řekl..
Výběr vodní dýmky pro začátečníka

v Výběr vodní dýmky

od:hookah

stř 24. úno 2021 11:28:29

Staré tabáky do vodnice

v Rady, vychytávky

od:hookah

stř 24. úno 2021 11:19:22

Propálený koberec

v Volná diskuze

od:Elemina

pát 29. led 2021 22:44:13