• Maté

• Čaje a lektvary k vodní dýmce.
Čaje a lektvary k vodní dýmce.
 #2222  od kefalyn
 sob 22. kvě 2010 13:01:03
Ahojky :)
Včera jsem si dal u kámoše k dýmce maté a doporučuju všem :P
Vydrželi jsme kecat u šálku maté a VD (AF) až do brzkých raních hodin aniž bychom pocítili známky únavy :mrgreen:
Potom když jsem se nakonec rozhodl jít lehnout tak mi sice trvalo tak 40 minut :roll: než sem usnul ale potom sem měl krásný barevný sny :lol:
Ráno sme se oba cítili odpočatě a navíc mě přestali bolet ledviny :o
Takže maté je výborný čaj a dá se koupit v různých chuťových variacích :P :D
 #2223  od MartinF
 sob 22. kvě 2010 15:40:25
podobné účinky má i puerh .. gong jing nebo red label, ale ty pro změnu působí příznivě na žaludek
 #2242  od kefalyn
 úte 25. kvě 2010 15:22:12
dneska jsem měl rozhodné zkoušky na školu a jelikož sem se hoodně špatně vyspal a neměl náladu cokoliv dělat tak sem si ráno uvařil Maté IQ... :P nechal ho chvíli poolouhovat za 5 minut vindal sítko s čajem a za dalších cca 10 minut sem ho po malinkých dávkách vypil :mrgreen:
mno ze začátku to bylo docela hořké (i když sem tam narval pořádnou dávku cukru) ale potom se chut zjemnila a po 3.šálku to bylo už v pohodě 8-)
na zkoušky sem extrémě zářil (podle kámošky) a věděl sem prakticky na všechny otázky odpověd a co ne tak to sem okecal :mrgreen:
takže doporučuju
 #2246  od čepen
 úte 25. kvě 2010 23:48:30
jen malá věcná, není to čaj, ale bylina (yerba) ;) , jinak ty maté, co se daj sehnat v čajkách, většinou nic moc a taky jsou drahý, v Brně existuje chlapík, co prodává i po netu el-mate a věci kolem z Argentiny, Paraqauye a tak :D
jednou byla výměna manželek, kdy Češka jela do Paraquaye a tam k snídani dělala maté, co mi zrovna leží na poličce :P
 #2248  od čepen
 stř 26. kvě 2010 0:06:26
a ještě k tomu louhování - 2\3 nádoby je silný, já dávám tak půlku, zaleju studenou/vlažnou vodou - jen tak, aby se to celý napilo, nechám 3 min vylouhovat a pak dolejváš teplou (ne vroucí) vodou, jak zaleješ, můžeš pít (scedit, jestli máš to srdce, cucá se to bombilou "na nálevy").
A takhle se to pít dá - hlavně to nezalívat horkou vodou, jednak to zničí ty vitamínky :) a jednak je to hegeš na pití :cry:
 #2251  od kefalyn
 stř 26. kvě 2010 19:19:45
jo já to takhle dělám akorát tu horkou vodu (80 stupnu) leju po bombile do kalabasy čímž se to nemá šanci zpálit :D
a toho maté tam nedávám tolik protože mně chutná když je slabší
dávám ho tam tak 1/4 :P
 #2650  od KennySuprianni
 pát 23. črc 2010 11:42:04
Maté.. to je čajovnická klasika :) Mate Energy mě inspirovalo a smíchal jsem to s opravdovým energeťákem... zajímavá chuť, která povzbudí ...
 #8171  od rE88
 ned 15. kvě 2011 15:11:50
Maté (yerba mate green, neboli cesmína paraguayská) je můj nejoblíbenější nápoj k vodárce, do kalabasy si dam ta 1/4 mate a pak zaliju tak 70 °C vodou (tradiční způsob připravy mi moc nevyhovuje).

jinak mate IQ je jen maté s mátou takže nic extra, spíše doporučuju si sehnat mate solida del sol (maté s citronovou trávou), nebo směs Rio, pražené maté s kakaovými boby ( výborné pokud ho do 3/4 zalijete vodou necháte chvíli louhovat a poté doplníte mlékem).

btw nejlépe kupovat ve specializovaných obchodech kterým věřte, čerstvost poznáte podle intenzity vůně.
 #8194  od Arax
 pon 16. kvě 2011 20:10:53
Matečka jsou supr no :-) Zatím mi nejvíc chutnalo Mate IQ.

To mi připomíná, jak jme byli v čajce, příjde obsluha a kdo si řekl jen "Máte IQ?" :D
 #8197  od KennySuprianni
 pon 16. kvě 2011 22:01:03
re88 - Maté IQ není Yerba s mátou. Je to maté smíchané se směsí ovoce a květů rostlin.. Máta tam vůbec není
Přesněji : Listy Ginka, Kousky Guarany, Guava, Pomerančová kůra, Květy pomerančovníku a květy Sléze
Výběr vodní dýmky pro začátečníka

v Výběr vodní dýmky

od:hookah

stř 24. úno 2021 11:28:29

Staré tabáky do vodnice

v Rady, vychytávky

od:hookah

stř 24. úno 2021 11:19:22

Propálený koberec

v Volná diskuze

od:Elemina

pát 29. led 2021 22:44:13