• Žhavič přímo na uhlí - zkušenosti s Lava, Just heater a Kaya

• Vše o klasických přírodních uhlících.
Vše o klasických přírodních uhlících.
 #15005  od DaveZajicek5
 čtv 12. led 2017 18:12:14
Ahoj, vlastním rozpalovač BLAZN Burner. Jede to na (co jsem tak pochopil) infra-ohřev. Mega rudá záře z toho jde.
Je k tomu taková mřížka s držátkem (prostor cca na 6 Tom Cococha kostek), kdyby jsi hotové uhle přenášel někam mimo. Většinou to ale házím rovnou kleštěma na kaloud.
Rozpálení jedna strana uhle tak 4 minuty, stačí uhel otočit a do 10 minut 100% hotové uhle :) Teda alespoň klasika kokos, bambus by možná trval déle :)
Mám ho přes půlrok, krom rozpadlé ochrané síťky přímo na těch zářivkách (to mě trochu děsí, ale snad nic nevybouchne) žádné defekty nebo problémy :)
Oproti plynovým nevýhoda samozřejmě potřeba elektřiny, ale ta se vždycky nějak najde, v divočině holt musíš rozpálit jinak nu.
Naprostá spokojenost, přešel jsem z mikrovlnky a jsem rád - Ten smrad a divné zvuky mi nechybí!
Cena byla cca. 1.500 Kč, takže trochu pálka, ale po kaloudu už mi to ani nepřišlo. A je to opravdu pohodlí.
Co se týče bezpečnosti, má to pojistku proti přehřátí.
 #15006  od S.M-A-RT
 čtv 12. led 2017 18:56:04
Tak si dej bacha na explodujici emitory, vsem co znam se to stalo. Hlavne to sklo po cele mistnosti neni prijemne a je dobre mit taky nahradni emitory v zasobe pro pripad, ze se to stane. Jinak napad je to fajn, rozpaluje to rychle ale tu zivotnost moc nevychytali :(