• Suchý tabák

• Vše okolo tabáku...
Vše okolo tabáku...
 #15490  od PanPrase
 čtv 09. pro 2021 1:36:58
Jak nyní řešíte suchý tabáky?

Salamander Premium mi v posledních letech vyhovoval, ale před cca 3 měsíci jsem klasicky nakoupil do zásoby, lidi po otevření jsem málem chcípl. Ten tabák smrdí po chemii / růstovým hormonu, nos mě v tom nemilý a nechal jsem očichat na porovnání novou šarži a poslední tabák ze starých zásob několik přátel včetně nekuřáků a všichni se shodli že by to do huby nevzali. Melasa nejspíš ten smrad přebije, ale do plic tohle vážně dávat nebudu, tak jsem na oriental shopu zkusil Chilma tabák, lehkej, ani ho neperu, Salamandry jsem propíral aspoň 2x, no osvědčil se, tak jsem vykoupil očividně oriental, páč záhadně zmizel z nabídky a tu raketu za to co chce za už svoje směsy Chilmě vážně moc dávat nechci.

Co se týká Salamanderu, vyměnil jsem si pár emailů se svetem dymekcz kdy jsem byl jasně ubezpečen, že mám očividně jen myšky v hlavě, stejně jako všichni co to čuchali, že není možný aby to takhle smrdělo, ehm kamarádka si toho nezávisle taky všimla, dělali jsme společnou objednávku, ale nákladame každý nezávislé.
Dokonce jsem nabídnul světu dýmek, že bych mohl přijet se vzorky ať si taky čmuchnou, třeba jsem si říkal že šlo jen o nějakou jednorázovou špatnou šarži, to se může stát a rád bych pomohl aby se to napravilo. No i tak jsem byl ubezpečen, že to není možný, což se mě dotklo :cry: :x :lol: a tabák si od nich už nekoupím i kdyby to opravdu byla jen vadná šarže. Na světě dýmek jsem nechal už dost peněz, nakoupil už dost dýmek, zažil 3 Kamenný prodejny + jsem přivedl další stálý zákazníky. Takže víte jak :evil: :lol: :lol: jsem dost nasrán.

Nicméně, nějaký návrhy na suchý tabák? Jen ne Jeffyho. :bliti1:
:shisha3:
 #15495  od hookah
 sob 23. dub 2022 20:49:08
Ahoj.

Sice toto diskusne forum je uz dlho mrtve a ja osobne som presiel na Reddit forum pod Hookah diskusne vlakno, ale odpoviem ti aj tak :). Ked este si vobec furt registrovany na Zabublame :).

Samozrejme, ze vyrobca hookah tabakov, moze z casu na cas zmenit nieco v produkcii / vo vyrobe tabakov. Stalo sa to uz vela krat, u rozlicnych vyrobcov hookah tabakov. Napriklad tabaky Fumari boli dakedy preslavene, chutne, sladke a s velmi vernou armou... ale zhruba 2 roky dozadu, uz takymi viac niesu. Fumari uz chutia slabsie snad o polovicu, nez co dakedy davno. Kazdy ti to vie potvrdit, kto fajcil Fumari niekedy pred 2 rokmi alebo skor.

Problemom by mohlo byt aj uskladnovanie. Ale to ti samozrejme nikto neprezaradi. Aj ked tvrdia vsetci, ze povedzme balenie tabaku nemoze behom kratkej chvilky (par hodin, niekolko dni, par tyzdnov) + pri nevhodnom uskladnovani (extra vysoka teplota napr. ked zabudnu paletu s tabakmi niede vonku pred budovou so skladiskom a ony tie tabaky zostanu na niekolko dni pod palbou slnecnych lucov)... tak to nieje pravda. Tzn. ze tabaky sa mozu poskodit, samozrejme. Ale plati to v extremnych podmienkach. Ak je napriklad vonku suche a horuce pocasie cez leto, a ako som pisal ked by zabudli celu paletu s tabakmi na slnku na par dni, tak tych 30 'C moze tabaky dost znehodnotit. Mozno ak by si ich fajcil este do tyzdna, tak nebudes citit rozdiel. Ale ked tuto paletu s tabakmi neskor schovaju do skladu a ono to tam zostane dalsi 1 rok napriklad, tak to uz bude asi v ciastocnom rozklade. Zalezi na ingredienciach, na tekutej zloke v tabaku, na latkach ktore boli pouzite.

Cim kvalitnejsie tabaky, tym skor sa mozu "pokazit" v prikladnych uvedenych zlych podmienkach skladovania. Cim viac BIO - tym skorej sa skazia tieto tabaky. Takze ak vyrobca pouzil realny med alebo prirodnu melasu ako pridavok do tekutej zlozky tabakov (to sa dnes uz len maaaalo kde vyuziva, pricom je to super prirodny produkt), tak toto moze naozaj zacat robit galibu v tabakoch, pri ich nevhodnom skladovani. Vacsina vyrobcov hookah tabakov, vsak dnes pouziva uz len glycerin + aromaticke latky vyrobene v chemickom laboratoriu. A samozrejme tabak, ktory ja po fermentovani este niekolko krat vyprany a vysuseny, aby bol cistejsi (odlahceny od tazkych oxidov kovov) a suchy pre vsiaknutie pripravenej tekutej zlozky.

Takze odpoved jednoznacnu ti neviem dat. Ale samozrejme ano... niektore tabaky, hlavne ak su ozaj kvalitne, sa mozu aj skazit pri nevhodnom uskladneni. Ale to uz treba riesit nie zo sub-dodavatelom ci predajcom, ale priamo z vyrobcom tabakov. Napis priamo im. Konzultuj to priamo s nimi. Chod tam a povedz im hlavne to, kde si tabak zakupil.

Mimochodom, aj som stale verny tabakom Al Fakher. Su to suchsie typy tabakov. Dobre sa fajcia v tradicnych typoch koruniek. Do phunnelovych typov vsak tento tabak neodporucam. Tam moze lahko a rychlo prihorievat. Alebo zase ak pouzijes slabsi zdroj tepla, tak zase nebude tabak chutit dostatocne intenzivne (chutne).

Good Luck
elektronická vodnice C2?

v Elektonické vodní dýmy

od:hookah

sob 07. kvě 2022 20:50:10

Vodní dýmky do podniku v r. 2022

v Výběr vodní dýmky

od:lavahorsecz

stř 27. dub 2022 8:53:14

Suchý tabák

v Tabáky, kamínky, melasy

od:hookah