• Vortex

• Korunky, šlauchy, tarbuše, atd.
Korunky, šlauchy, tarbuše, atd.
 #11862  od OsaG3
 čtv 07. bře 2013 13:37:09
taky jsem před nadávnem přešel z klasiky na vortex ale takový problém jsem neměl prostě jsem zkouknul nějaké videa na youtobe a potom stačilo naložit nažhavit a tahat
 #11863  od postrelenej
 čtv 07. bře 2013 14:41:15
Hmmm tak už mě napadá akorát že by sis tim tabákem dycky nějak totálně ucpal dírky vortexu... pěchuješ tam ten tabák nebo ho necháváš "načechranej"? Pro hustší dým bych akorát poradil klasicky trochu mlíka do vázy... To by mě zajmalo co s to máš za originální bezkouřovej vortex :lol:
 #11867  od OsaG3
 čtv 07. bře 2013 20:22:43
postrelenej píše:Hmmm tak už mě napadá akorát že by sis tim tabákem dycky nějak totálně ucpal dírky vortexu... pěchuješ tam ten tabák nebo ho necháváš "načechranej"? Pro hustší dým bych akorát poradil klasicky trochu mlíka do vázy... To by mě zajmalo co s to máš za originální bezkouřovej vortex :lol:
bezkouřovej vortex :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 #11868  od NitroXidouS
 čtv 07. bře 2013 21:51:36
Tabak len nahádžem, neutláčam ho a dierky nie sú upchané .. Dneska som dal omnoho menej tabaku ako dávam, len tak na slabo nahádzený v korunke :D a už šiel trochu aj dym :) ešte niečo poskúšam a uvidím :)
 #11870  od vodnidymkar
 čtv 07. bře 2013 23:57:09
A když ve vortexu není tabák, tahá dost? Stalo se mi, že jsem koupil 3 vortexy (ale jiné, než je tento) a všechny měly prostě malé dírky, páč jim tam při výrobě zateklo moc glazury. Musel jsem dírky převrtat vysokorychlostní vrtačkou s diamantovým vrtákem a pak to bylo v pohodě.

Jinak Vortexy potřebují trošku jiný přístup, osobně se mi osvědčilo toto:

- Tabák klasicky načechraný, do klasické výšky pod alobal, jenom než dám alobal, lžičkou nebo něčím odhrnu tabák od dírek, aby se náhodou neucpaly, takže je vlastně víc u stěn než uprostřed.
- Dírky dělám po celé ploše, jenom úplně uprostřed ne
- Používám 4 - 5 čtvrtek kokosáku. Obzvlášť na Vrotex je opravdu mnohem lepší uhlíky dělit
- Vortex se vždycky dýl roztahává, protože se musí celý kotel pekelně nažhavit, než to začne pořádně dýmit. Ale když to přijde, stojí to za to.

Přeju vytrvalost a úspěch, osobně považuju vortex/phunell/phunell + "bábovková korunka" za nejlepší řešení pro většinu tabáků.
 #15472  od Mrs.S
 čtv 16. zář 2021 15:19:32
Mám relatívne podobný problém... mám túto vodnú https://www.=cenzura=.sk/vodne-fajky/st ... v-tme-58cm a rozbila som korunku, tak som dokúpila som nedávno novú v nejakom kamennom obchode v Brne a odvtedy mi vôbec nejde dym. Nevidím žiadne mechanické poškodenie ani nič čo by bolo očividné a neviem to rozbehnúť... trubky aj všetko mám vyčistené jak nové.... neviem kde je problém
 #15476  od hookah
 úte 02. lis 2021 12:57:12
@Mrs.S :

Problem bude pravdepodobne v nespravne naplnenom tabaku do korunky :). Popripadne v inom materiale korunky - tzn. ze je treba zmenit aj sposob zahrievania tejto novej korunky resp. ohrievania tabaku naplneneho v tej novej korunke - pouzivaj iny pocet kusov uhlia alebo inu velkost uhlia... pripadne tensi alobal, iny pocet dier v alobale, ak pouzivas HMD tak trochu viac "zadusit" otvory v HMD vrchnaku, a pod. . Ina korunka sa chova totiz uplne inac (ak je to iny vyrobca, iny dizajn, iny material, ci dokonca aj iny typ - phunnelova korunka VS tradicna korunka).
elektronická vodnice C2?

v Elektonické vodní dýmy

od:adamklacek

stř 01. pro 2021 14:59:31

Elektronická vodnice C2?

v Volná diskuze

od:adamklacek

stř 01. pro 2021 14:55:36

ucfbnenvgtmswerctnenccbf

v Volná diskuze

od:gecadih773

úte 09. lis 2021 7:10:04