• Problem kamarada

• Vše okolo vodních dýmek.
Vše okolo vodních dýmek.
 #15412  od martas24
 úte 07. črc 2020 10:36:00
Dobry den,mam dymku Aladinku,novy silikonovy slauchy,palim tabak pres HMS,vse pravidelne cistim ..... Ja ani jiny kamarad nemame po me dymce zadny problem,ale kdyz si ji dam se sousedem tak ten ma pak prujem. Rikal jsem si ze je to tim ze neni zvykly atd. Ale ted byl v cajovne na dymce a zadny problem nemel. Napada mne ze je to tabakem(vyzkouseli jsme 3 znacky) ,ja je kupuji vic melasovite a pak jestli to nemuze byt tim ze nepouzivame naustky,ale kazdy ma svuj slauch tak nevidim duvod. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Dekuji za reakce
 #15414  od hookah
 čtv 09. črc 2020 0:53:14
Ahoj.

Podla mna je to uplna kravina.

Ak sa to udeje fakt vzdy z vodnej fajky a nie z inej akcie/reakcie s tym spojenej ako napriklad pohlad na rozhavene uhlie alebo co, tak to moze byt psychicky placebo efekt - alergicka reakcia na psychicku alergiu. Napriklad si moze z detstva mozog cloveka pamatovat nejaku velmi zakernu udalost spojenu s aromou niektorej skupiny tabakov (prave takych co fajcievate) alebo so zapachom slabo rozpaleneho uhlia alebo s vodnou fajkou spojene popijanie nejakej vody/dzusu/piva a podobne ktore mozu sposobit hnacku... a na zaklade podobnych situacii by sa mohla teoreticky spustit v cloveku hnacka. Nieco ako obrany-schopnost organizmu, teda imunita organizmu, ktora nefunguje tak ako by spravne mala. Jednoducho nejaka psychicka alergicka reakcia. Naozaj nic ine ako je alergia by som v tom ja nevidel. Aj ked... hnackovanie nezvykne byt nasledok alergie :-D. Fakt netusim... iba tak odhadujem.

No ved uznaj, ze do zaludka sa nedostane vobec nic pocas fajcenia vodnej fajky. Iba ak do pluc a nasledne aj do krvi. Je to dym v zlozeni nejakych tych tazkych kovov (stopovych prvkov) a nikotinu ktore su obsiahnute v tabakovych listoch. Potom dalej vznika nejaka ta vodna para (biely dym) rozkladom glicerinu pritomneho v tabaku. A este sa tam odparuje nejaka ta aroma / prichut, na co sa dnes uz nepouziva ani prirodny extrakt z ovocia, ale spravidla furt nejaka ta "chemia" :). Avsak toto sa nedostava zaludka a do creva, ale len do pluc a na sliznicu.

Pripada mi to ako tzv. kinetoza, chroba, pri ktorej cloveku prichadza zle od zaludka pocas jazdy v aute, ak si mozog spravne neuvedomuje pohybovanie v priestore :).

Vyskusajte napriklad len tak zo srandy fajcit mineralne kamienky napustene melasou (Shiazo napriklad) alebo skuste fajcit aj vaporizacnu pastu (Hookah Squeeze napriklad), namiesto tabaku do vodne fajky. Ak bude aj potom kamosovi tlacit creva na hnacku, vyskusajte si dat napr. cigaretu :).

Pravdepodobne to vsak bude problem alergickej reakcie na niektoru zlozku obsiahnutu v tabakoch do vodne fajky, ktora sa prejavuje hnackou (ludske telo je nevyspytatelne).
 #15416  od martas24
 pon 13. črc 2020 13:49:46
Alergie by mi davala logiku... Ale je tady ten problem ze po cajovne nemel problem... A kdyz jsme ji kourili s jeho bratrem tak ten mel taktez problem..... Rikam si jestli to nemuze byt tim ze ma Aladinka jiz zacina reznout a premyslim nad koupi nové.
 #15417  od lavahorsecz
 stř 15. črc 2020 0:18:05
No, muze to byt vic faktorů, jinak pokud dýmka rezne, tak to je špatné :bliti2:. Každopádně to může být sílou tabáku, nikotin je přirodní laxativum, stejně tak jako kofein. Doporučil bych, aby příště až budete kouřit, tak zkuste pořádně větrat, dejte si k vodní dýmce slabý zelený sladký čaj nebo nějaké sladké pití a něco k zakousnutí. A ať kamárad netahá jak blázen:)
 #15418  od hookah
 stř 15. črc 2020 10:20:06
@martas24:

Ta alergia by mohla byt psychickeho razu. Ako som pisal. A mohla by sa "aktivovat" na zaklade nejakej zlej zivotnej skusenosti cloveka :D. Tazko povedat fakt... v cajovni tvoj kamos vobec nemusi prist do styku s alergenom, ktory sposobuje tuto alergicku reakciu. Zatial co v pripade tvojej vodnej fajky alebo prostredia u teba doma, moze byt spustacov alergie (alergenov) velmi vela.

No kedze zmienujes, ze uz aj dalsi kamos ma tento problem (bracho tvojho kamosa) a ze si otestoval uz aj viacero tabakov, tak pravdepodobne toto bude alergia, na nieco z tvojej vodnej fajky (oxidy mosadze / oceli). Urcite by ste mohli este vyskusat inu vodnu fajku, ze ako sa bude fajcit z celkom inej vodnej fajky u teba doma. Skuste si napriklad niekde nejaku od niekoho poziciat.

Skor sa priklanam k tomu nazoru, ze niektore oxidy kovov v pripade alergickej reakcie mozu posobit ako "laxativum" namiesto nikotinu ci kofeinu. Sice tabakove listy tiez obsahuju nejake vsakovate mozne oxidy tazkych kovov, avsak su to len stopove prvky - naozaj minimalne mikroskopicke zanedbatelne mnozstvo, ktore sa u cloveka moze prejavovat az po niekolkych mesiacoch ci rokoch pravidelneho a dlhodobeho fajcenia tabaku (napriklad forma rakoviny, fuj, ale to uz zavisi zase od genetiky konkretneho cloveka, ci vobec a po akom case jeho organizmus prestane tolerovat tieto svinstva a zacne byt nachylny napr. na rakovinu).

Hrdzu z vodnej fajky mozno aj ucitis. Poskladaj celu vodnu fajku bez uhlikov a bez tabaku. Napln popripadne aj vazu vodou (nemusis). Vyskusaj potom potiahnut par krat z hadice. Ak budes citit hrdzu alebo kovovu chut, je to zle... dalej mozes postupne odoberat jednotlive casti fajky a zistovat, z ktorej casti prichadza hrdza.

No ak hovoris o "aladinke" ako o tradicnej vysokej plechovej fajke, teda nie o znacke Aladin nakolko fajky Aladin MVP su v sucasnosti velmi pekne, nerezove, lacne a kvalitne fajky :), tak tam nemas bars ake casti fajky rozoberat, lebo klasicke tradicne fajky su uz pospajane kovanim do jedneho kusu. Potom niet inej pomoci, nez pokusit sa vycistit hrdzu, ponorenim do nejakeho slabsieho "rozpustadla" akym su trebars organicke kyseliny - kyselina citronova (najlepsie vo forme prasku) alebo kyselina octova (ocot). Oboje kupis v obchode s potravinami. Cistenie hrdze vsak moze byt velmi komplikovana zalezitost, pretoze ak je tam ta hrdza uz aj vo forme zazratych lupenov na povrchu kovoveho materialu, tak to nevyriesi ani fyzicke vycistenie (drotenou kefou, brusny papierom, pieskom, atd.). Jedinou cestou je chemicke cistenie a ak ani to nepomoze, tak je to koniec dobrych casov vodnej fajky. Hlavne uzavreta komora/srdce u tychto tradicnych "plechoviek" zvykne byt hrdzavejucim problem. Ak vyrobca pouzil naozaj tie najlacnejsie kovove materialy, tak komora fajky zvykne zhrdzaviet uz po par mesiacoch resp. po niekolko desiatkach fajceni. A darmo, ze komoru poriadne vyplachnes a prefuknes a nechas poriadne vyschnut aj 2-3 dni na slnku, nez sa odpari vsetka vlhkost z vnutra uzavretej komory.
 #15423  od martas24
 sob 25. črc 2020 19:50:58
Dobry den,
Moc dekuji za rady,nebyla to alergie a kourili jsme to vzdy venku na cerstvdm vzduchu. Nicmene je problem vyresen,bylo to Aladinkou,nvm cim presne, ale koupil jsem Softsmoke Lite s vazou a novymi slauchy pac Aladinka byla stejne na odchodu + naustky jen pro jistotu. Kazdopadne je po problemu,kamarad si ji se mnou dal jiz nekolikrat i s pivem a nic.
 #15424  od hookah
 ned 26. črc 2020 9:43:47
Ahoj.

Dik za referencie o probleme. Malo kto sa vrati a este napise, ze ci je problem vyrieseny alebo aj ako :). Kazdy chodi furt len po nejaku radu, ale uz nenapise feedback, ze ci to pomohlo a v pripade ze nie, tak ze co vlastne pomohlo... ak vobec nieco teda pomohlo.

Podla mna to stale moze byt alergia. Napriklad na Aladin MVP fajke moze byt niekde prilepeny / privareny kovovy odpad este od vyroby - pocas frezovania / rezania na strojoch (na CNC masinach, na sustruhu, atd.) a mozno je uz tak zhrdzavety tento bordel alebo uz ma v sebe tolko spiny, ze kamaratovi to neprospieva na imunite :). Samozrejme len triafam do prazdna... len vymyslam co by to mohlo byt :). Mozu to byt aj mikroskopicke neviditelne plesne, ktore sa udrzuju v nejakych zavitoch, zahyboch, trhlinach, drazkach a podobne...

Skusil by som urcite este raz velmi dôkladne tvoju vodnu fajku Aladin vyumyvat. Napriklad ju prevarit, ako komplet rozobratu fajku, vsetky jej casti, v nejakom velkom hrci 2-4 L aj s nasypanim celeho obsahu tegliku praskovej kyseliny citronovej (kupis v potravinach), co je zhruba nejakych 6-7 polievkovych lyzic ? Tato koncentracia organickej kyseliny citronovej je pomerne este velmi slaba, pokojne aj 3-4 lyzice naviac by som pridal, nez zmienujem. Nerezova ocel by to mala zniest uplne v pohode. Iba ze by niektore casti fajky obsahovali aj ine sucasti napr. z hlinika alebo z nejakeho ineho makkeho kovu ci plastu. Vtedy opatrne. Hrozi potom agresivne "trhanie molekul" z povrchu tychto materialov, ha ha, a moze sa stat ze hlinik zacne oxidovat pri takomto "kupeli". Kratko to povaris, na cca 10 minut a nechas este posobit nejake dve hodinky, akurat do vychladnutia "kupelu". Potom dokladne povyplachuj vsetky casti fajky jednotlivo s cistou teplou vodou !

Sklenenu vazu by som umyval s octom - nalejes do vazy dajme tomu 2-3 dl octu alebo aj viac a potom pretrasaj vazu v rukach po dobu 10 sekund, v intervaloch 1 - 2 minut aby ocot na povrchu skla mal cas rozpustit spinu a zopakuj to asi 10 krat. Ocot rozpusti a znici tak ako kyselina citronova, zapach, spinu, plesne a vodny kamen. Samozrejme po dokladnom vyplachovani vazy s octom, este nezabudni vazu vyplachnut s cistou vodou aspon 3x, ale to asi nemusim ani spominat :) pretoze to je uz samozrejmost.

Netreba zabudnut ani na silikonovu hadicu a naustky. Tie ja osobne vyplachujem rovnako ako vazu, ale menej intenzivne. Do hadice nalejem trochu octu, prstami zakryjem obidva vyvody hadice a "šejkujem" hadicou v kuse na vsetky smery tak, aby sa ocot dostal aj na stranu konektoru a naustku. Pretrasam s hadicou asi 1 minutu a potom zase pochopitelne dokladne vyplachujem prudom tecucej horucej vody.

Po dokladnom vycisteni celej Aladin MVP ju budes mat ako novu, od predajcu. Vyskusaj ju po takomto dokladnom vycisteni zase s tvojim kamosom.

Softsmoke su fajn znacky vodnych fajek.

Prajem vela spokojnych sessions :).
koupím tabák AF, Nakhla, Fumari

v Soukromá inzerce

od:noisy86

stř 29. črc 2020 1:16:44

Problem kamarada

v Vodní dýmky obecně

od:hookah

ned 26. črc 2020 9:43:47

Starbuzz - blue mist

v Tabák Al Fakher