• Nová vodní dýmka

• Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
 #15193  od venusa915
 pát 08. zář 2017 13:01:34
Zdravím vás,

pokus o záchranu mojich vodných dýmok bol neúspešný, tak zvažujem kúpu novej. Môj rozpočet je však max 35€. Prezerám dýmky na stránke stimbi.sk a Mya QT (Mya QT na stránke stimbi má iný obrázok a je drahšia, než táto: http://www.hookah-=cenzura=/vodni-d ... rrency=EUR neviem čím to je, ale táto druhá mi príde aj napriek nižšej cene kvalitnejšia), ktorú som pôvodne zvažovala má v popise materiál tela fajky len "kov", presne ako tie moje ktoré zhrdzaveli, preto premýšľam nad niečím, buď z nerezovej ocele, alebo napríklad https://stimbi.sk/mya-saray/494-mya-eco ... modra.html, ktorá má písaný chrómovaný eloxovaný hliník. Z nerezovej ocele som našla Boost HQ http://www.orienta.sk/vodne-fajky-boost ... -34cm.html a na vázu sa šróbuje, neviem, čo je lepšie. Ešte som našla toto: https://www.=cenzura=/vodni-dymka-k ... m/d-15900/ Viete mi s tým trošku poradiť, aby vydržala dlhšie než týždeň, prípadne pol roka ako tie predošlé? Či tá Mya nezhrdzavie, prípadne, ktorá sa oplatí? Mne osobne sa najviac pozdáva buď tá Khanjar, lebo má aj preplachovateľný šlauch a telo je písané keramické alebo potom tá Boost HQ.
 #15195  od hookah
 pát 08. zář 2017 19:08:15
Popisu na online shopoch sa neda verit. Ani na strankach vyrobcu nemas podrobny popis zlozenia kovovych materialov (myslim presne chemicke zlozenie) a napisat tam iba "kov" alebo "ocel" alebo "nerez" naozaj nestaci :(. Moj tato bol brusic kovov cely svoj zivot a aj ked o kovoch toho vela neviem, tak zalezi naozaj od chemickeho zlozenia kovu aky kvalitny bude tento zevraj "kov". Musis si sama spravit chemicky rozbor jedine :D. Jednoducho nieje ocel ako ocel, alebo nieje antikorozny kov ako antikorozny kov.

Ja by som ti radsej odporucal Oduman N2 Travel aj ked uz sa opakujem a aj ked nemas teraz ako vravis prasule. Neviem aky material pri vyrobe sa pouziva u Mya QT, no u jej predoslej podobnej kopie ktora sa kedysi vyrabala t.j. u fajky Kaya Q7 sa pouzivala nejaka masivna hrubsia nerezova antikorozna ocel - taktiez nepoznam presne zlozenie oceli. Tak ale urcite to znesie viac vody (hrdze), nez ta lacna fajka, ktoru si pouzivala doteraz :P.

Co sa tyka zavitov alebo bajonetov pri spojeni vazy a tela fajky, taktiez nemam osobnu skusenost. Bajonet je vlastne "click patent" kde nasadis telo na vazu a pootocis po obvode o asi len 2-3cm a mas to "utiahnute" na vaze. No co som studoval niekedy internetove diskusie, tak ludia na to nadavali. Zvyklo sa to obcas pokazit. Odlomi sa alebo vycucha sa napriklad ten "dzinzdik" (bajonet) a musis kupovat celu novu drahu vazu, ktora ma nalisovany ten "click" - su drahe. Zavit je o nieco lepsia volba, nez ten "click". Bohuzial vela novych fajok zvykne mat uz len zavit alebo bajonet (click), kvoli pohodlnejsiemu nasadzovaniu tela na vazu. Podla drvivej vacsiny uzivatelov je silikonove tesnenie najmenej problemove spojenie vazy a tela. Tam sa ti nema co pokazit alebo opotrebovat, maximalne kupis po par rokoch nahradne tesnenie (popripadne dopasujes ine tesnenie, podla priemeru hrdla vazy) a mas po probleme. Tak ale smelo mzoes investovat aj do zavitov alebo do bajonetov... podla mna sa to pokazi len zriedkavo a tiez aj tu zalezi od kvality prevedenia... niektore bajonety co som videl, tak ten vybezok, kolik, dzindzig ci co to je :D by som dokazal odtrhnut jednym uderom. Potom zalezi aj od tela fajky, ze ci ta drazka na vnutornej strane sa nezodere uz po 50tich pouzitiach... atd. atd. atd. .

Vyberaj podla dizajnu a podla toho, aby tam bolo podla moznosti co najmenej kovu :D a ked uz tam nejaky kov bude, tak nech je to z uslachtilej prvotriednej antikoroznej kvalitnej ocele :). To mas prakticky u vsetkych vodnych fajek od 60 EUR a vyssie. Za tych za 30 EUR sa sice tiez nemusis bat, ale ak chces mat naozaj istotu, tak ako som napisal... rovno nieco takeho, kde je pouzite len minimalne mnozstvo kovu :). Hlavne aby sa to lahko rozoberalo, cistilo, prenasalo, uskladnovalo a nerozbilo ked sa na to krivo pozries :). Tak preco nie Oduman N2 Travel ? :). Sice sa k nej nedodava aj korunka, ale napriklad uz je tam silikonova hadica pre lepsi tah a na downsteme uz mas aj difuzer (odnimatelny samozrejme aby sa downstem dal vycistit). Ten znizuje hlucnost fajky na polovicu - ide z toho potom prijemnejsi zvuk bublania :). Nevydava to take hlboke tony a nepodskakuje cely stol.

A co takto poprosit Jeziska ? :P nech ti prinesie tu malu odumanku :) aj ked Jezisko je este daleko.

Alebo napis este raz, co presne by tvoja nova fajka mala vsetko splnat - rozdeluju sa podla vysky, dizajnu, materialu - sklo / kov - sklenene lacne fajky sa mozu rozbit lebo pouzivaju tensie a krehke sklo, kovove zase ak su lacnejsie fajky tak u tych hrozi vzdy nejaka minimalna korozia. Prakticky koroduje kazdy jeden kov, len to nevidis. Zalezi naozaj velmi od znacky a ceny. Tie kvalitne a drahe znacky su napriklad kompletne pochromovane aj z vnutrajsiej strany tela fajky. Tie lacnejsie (Mya QT, Kaya Q7) z vnutornej strany uz nemaju pochromovane telo - vzdy sa aj tam nejaka ta minimaln hrdza ci aspon "zcernanie" objavi - urcite vsak menej, fakt iba minimalne, naproti tej lacnej fajky z trafiky ktoru si pouzivala doteraz.
 #15473  od Mrs.S
 úte 28. zář 2021 13:17:49
Chcem sa vrátiť k fajčeniu vodnej fajky. Vždy som mala veľkú alebo stredne veľkú, teraz sa často presúvam tak by som brala niečo skladnejšie. Oplatí sa kúpiť takú nejakú menšiu?

Mám zálusk na túto https://www.=cenzura=.sk/vodne-fajky/ma ... iku-ruzova, aj keď je trošku nad moj budget ale páči sa mi, že je s kufríkom alebo potom takáto mini, čo spĺňa moju približnú predstavu o cene, ale vobec neviem čo od toho čakať.
 #15474  od Mrs.S
 úte 28. zář 2021 13:19:05
Mrs.S píše: úte 28. zář 2021 13:17:49 Chcem sa vrátiť k fajčeniu vodnej fajky. Vždy som mala veľkú alebo stredne veľkú, teraz sa často presúvam tak by som brala niečo skladnejšie. Oplatí sa kúpiť takú nejakú menšiu?

Mám zálusk na túto https://www.=cenzura=.sk/vodne-fajky/male-vodne-fajky-25-50cm/vodna-fajka-kaya-shisha-elox-eco-slice-small-v-kufriku-ruzova, aj keď je trošku nad moj budget ale páči sa mi, že je s kufríkom alebo potom takáto mini, čo spĺňa moju približnú predstavu o cene, ale vobec neviem čo od toho čakať.
zabudla som k tej druhej pridať link : https://www.bongoshop.sk/vsetky-vodne-f ... -27cm.html
 #15475  od hookah
 pon 01. lis 2021 22:20:06
Ahoj znova... po dlhej dobe :D.

Toto forum je bohuzial mrtve niekolko rokov. Ak vies anglictinu alebo vies pouzivat Google Translator, tak odporucam Reddit diskusny portal, podskupinu Hookah:

https://www.reddit.com/r/hookah/

Tam sa vzdy najde niekto, kto poradi, aj ked.. je to tam vsetko naladene v duchu medzinarodnom a univerzalnom... mozno neporadia vzdy vsetci, ak nepochadzaju z blizkej krajiny ako ty, pretoze je v kazdej krajine trochu odlisny sortiment tovaru na predaj.

A teraz k teme... :)

URL si nezabudla uviest, len tu zial funguje cenzura a hned sa zablokuju mnohe URL adresy - automaticky po odoslani prispevku do fora. Staci preto napisat len nazov vyrobcu a presny model hookah. Ja si to uz najdem na webe sam :).

Takze Aladin Outdoor ? Nepoznam vobec tuto znacku. Ale vyzera to byt hnusna lacna China. Sklo bude mozno velmi krehke a rozbije sa ti. Tych 45 EUR sa mi zda vela. Vyzera to ako napodobenina od Oduman vyrobcu hookahs, ktory vyraba vsakovate sklenene hookahs a myslim, ze podobny model, vyrabal prave aj tento Oduman vyrobca. Ale Oduman je asi zase drahsi. Urcite aj od Oduman sa daju vybrat nejake nizke hookahs (vid moj vyber cestovych hookahs - uvedeny nizsie). Jedine co poznam a podoba sa nazov tejto Aladin znacke, tak to je Aladin-MVP a oni zas vyrabaju kvalitne nerezove hookahs, ktore su zaroven aj hodne lacne, vzhladom na ich dobru kvalitu.

To uz radsej cestovnu hookah Vyro One, ale tato potvora stoji az 70 EUR - od znacky AEON. Mozes si zvolit pri kupe kryt priesvitny alebo s nejakym karbonovym farbenym efektom. Toto je cestovna hookah jak lusk ! Tak, ako ma byt ! :) Je mala, prakticka, velmi lahka, s dobrym vyuzitim aj nerezovej ocele, ktora nezhrdzavie a velmi lahko sa umyva. Je prakticky nerozbitna tato Vyro One, pretoze tam nie je vobec sklo a nema sa jak rozbit (nema sa tam co rozbit). Akurat neviem, ci sa tato hookah predava uz aj s nejakou korunkou. Pravdepodobne vsak bez :(. Avsak naustok a hadice je myslim v cene... neviem... sorry.

Ak chces kupit nejaku malu a cestovnu hookah, tak skus pozriet aj na tento... zial uz postarsi moj vyber... ako malych a cestovnych hookahs: https://www.reddit.com/r/hookah/comment ... dium=web2x

Este k tomu rozpoctu. Znacky ako su Kaya, MYA a AMY su ta lacnejsia kategoria hookahs. Akoze nie su uplne na nic, ale... neviem ci su vhodne, ak napr. fajcis aspon 1 x za tyzden. Nie su to velmi kvalitne hookahs na caste fajcenie. A Ja osobne, odporucam vzdy uz len nerezove hookahs, pretoze sa velmi lahko umyvaju a vobec nehrdzaveju. Ta cena je preto idealna. Takych 100-150 EUR vobec nieje vela, ak to utratis za hookah. Praveze od 50 EUR nadol kupis len take tie lacnejsie hookahs, co ti nemusia bars jak dlho vydrzat. Mozu napr. zacat hrdzaviet ak ich nechas postavat vo vlhkom prostredi dlhsie ako 1 mesiac bez dotyku. Alebo sa tam moze nieco ja neviem ulomit ci prasknut ci odlepit sa. Alebo sa tam pouziva prilis vela plastovych dielov... a zial na povrchu plastov sa usadzuje velmi lahko spina a vlhkost. Urcite to poznas, ak umyvas riad, tak plastova miska po mastnej polievke nejde umyt poriadne na 1x s prostriedkom na riad. Musis tu plastovu misku umyvat 2x a v poriadne horucej vode. Ale ked umyvas nerezovy hrniec alebo keramicky tanier, tak tam staci oplachovanie v horucej vode a vsetko je na 95% ciste :). Je to fakt velmi diskutabilne. Neodradzam ta od kupovania hookas, v cenovej kategorii 30-50 EUR. Lenze... musis pocitat s tym, ze to je ta lacnejsia trieda hookahs. Takze sa vzdy moze nieco s takouto hookah nezelaneho "prihodit" :-/.
elektronická vodnice C2?

v Elektonické vodní dýmy

od:adamklacek

stř 01. pro 2021 14:59:31

Elektronická vodnice C2?

v Volná diskuze

od:adamklacek

stř 01. pro 2021 14:55:36

ucfbnenvgtmswerctnenccbf

v Volná diskuze

od:gecadih773

úte 09. lis 2021 7:10:04