• Výběr vodní dýmky

• Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
 #15467  od jaromirstavac
 čtv 29. črc 2021 11:44:33
Zdravím,
jsem začátečník a chci si koupit levnější vodní dýmku. Bylo mi doporučeno: Top Mark, Izzy, DDI Fly, Honey Sigh-Stick, Tortuga Brig. Co mi můžete poradit? Jaká je celkově a pro začátečníka nejlepší dýmka?
Předem děkuji za radu.
 #15468  od hookah
 čtv 05. srp 2021 19:02:02
Ahoj.

Asi ako si si uz vsimol, toto forko je v podstate dlhsiu dobu mrtve.

Ak prehladas diskusne forko, najdes vela odpovedi na tvoju otazku - maximalne 1-2 roky dozadu som dokonca ja sam na tuto otazku odpovedal, takze najdes aj moje odpovede, kedze tu uz vlastne nikto nechodi... a ja tu tiez zavitam ozaj len obcas (niekedy aj 5 x do tyzdna, z nudy, ci niekto nepotrebuje naaaahodou helpnut a inokedy raz za 3 mesiace).

Ak by si velmi chcel, pokojne mi napis sukromnu spravu na tomto forku. Ale lepsie bude prejst na medzinarodne forum Reddit a tam do skupiny Hookah. Sice je nutna znalost EN jazyka, ale tam ti skor poradia ludia s vyberom vodnej fajky, nez tu, na tomto mrtvom foru. Alebo ako vravim, ked prehladas forko, najdes odpovede na svoj dotaz... podotykam ani nie velmi stare odpovede (1-2 roky v pohode). Inak ak nie, tak smelo mi napis SZ ;).

Alebo predsa len... v skratke...

do 30 EUR
Vodne fajky cinskej lacnej sh1tovskej kategorie sa pohybuju v sumach do 30 EUR. Popripadne vodne fajky tradicneho typu (vyrobene z plechu, kovane, tvarovane, ohybane, zvarane, ktore vsak maju tendenciu rychlo zhrdzaviet) tiez kupis v sumach do 30 EUR. Ale aj ked su to tradicne vodne fajky a velmi lacne, tak neodporucam ich. Ak chces kvalitnu tradicnu vodnu fajku (t.j. nie modernu vodnu), tak kup radsej nieco od znacky Khalil Mammoon (pozor - su drahsie, cca 100-200 EUR).

30 az 100 EUR
Fajky v nizsiej kvalitativnej kategorii (lacne materialy ako su napr. makke plasty alebo obycajna hdrzavejuca ocel, odflaknuta vyroba, velmi zly support zo strany vyrobcu, atd.) sa pohybuju v cenovom rozpati okolo 30-100 EUR.

100 az 200 EUR
Potom tu je normalna kvalita vodnych fajok v cenach okolo 100 az 200 EUR (napriklad nerezove vodne fajky od znacky Aladin MVP su velmi dobre a lacne, predavane za asi 100 az 140 EUR)

200 EUR a viac
Velmi drahe fajky, no zial casto aj zbytocne predrazene znacky (napriklad nemecka zn. MIG), v rovnakej kvalite ako stredna kvalita, sa pohybuju uz v sumach nad 200 EUR... ale to je podla mna uz zbytocne vysoka suma za vodne fajky... mnohe z nich su pozlatene napriklad :) alebo su drahe preto, lebo su z dovozu (napr. pekna ruska Karma 3.0 vcetne vazy kostuje okolo 200 EUR a pritom to nieje ani komplet nerezova vodna fajka)

Moj vyber, mnou odporucanych nerezovych fajok, tu niekde najdes tiez.

Good Luck
Nová vodní dýmka

v Výběr vodní dýmky

od:Mrs.S

úte 28. zář 2021 13:19:05

Vortex

v Příslušenství

od:Mrs.S

čtv 16. zář 2021 15:19:32

Best health insurance

v Volná diskuze

od:insurance_advisor