• Výběr vodní dýmky pro začátečníka

• Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
 #15440  od martinaemail6
 stř 20. led 2021 18:00:22
Zdravím :)

Ráda bych se zeptala ohledně výběru vodní dýmky pro relativního začátečníka. Na dýmku jsme často chodili do podniků případně ke kamarádům, avšak v dnešní době korony to nejde a tak bych ráda investovala do vlastní.

Cenově bych se ráda vešla do 3,5tis. Kč včetně příslušenství. Dýmka by byla spíše na domácí použití, ale v létě bych ji ráda brala občas také ven, proto by měla být i dobře přenosná (např.: v batohu) a stabilní. Nejsem nijak extra náročný uživatel. Designově upřednostňuji spíše jednoduché, jednobarevné. Nejčastěji samozřejmě narážím na dýmky značky Aladin, avšak ne vždy jsem na ně četla dobré recenze. Stejně tak na dýmky Kaya. Tak už si moc nevím rady.

Je mi jasné, že obdobných dotazů zde musí být hodně, proto budu moc ráda za odezvu. Už se ve všech těch článcích a recenzích na internetu ztrácím :lol:
 #15444  od hookah
 stř 24. úno 2021 11:28:29
Ahoj.

Znacky KAYA, MYA, AMY, sa pohybuju v urcitych kvalitativnych hraniciach :). Aj ked nove AMY Deluxe su niektore fajn vyrobky (tie ktore su vyrobene z nerezovej oceli), tak ja osobne by som tomu aj tak neveril.

Aladin je nesparvne pomenovanie a opat sa jedna o starsieho vyrobcu. Novy vyrobca Aladin MVP je myslim z Nemecka. Jedna sa takmer vzdy len o nerezove vodne fajky. Su velmi lacne, ale aj pekne a kvalitne. Ak chces jednoduchu fajku, a ak ti neprekaza nerezova ocel, co je podla mna velkou vyhodou, tak Aladin MVP nie je zla volba. Vyrabaju velmi vela modelov. Staci si len vybrat ten svoj, najkrajsi, najlepsi.

Ja odporucam vzdy uz len fajky vyrobene z nerezovej oceli, idealne kompletne cele fajky z nerezu. Nerezova ocel sa velmi lahko umyva a na jej povrchu sa nezachytava spina (nakolko v porovnani s inymi materialmi ako su chrom, mosadz, hlinik, obycajna ocel, nafarbeny povrch, plast, atd. sa spina zachytava velmi lahko). Moj vyber odporucanych nerezovych fajok (pre nemecky trh) najdes tu: viewtopic.php?p=15389#p15389

Je to sice starsi vyber, a osobne som ho zuzil uz len na nejake 2-3 vodne fajky :) ale... mozno ti to pomoze pri vybere spravnej vodnej fajky. Ja osobne vlastnim MIG Nano, lenze to je podla mna zbytocne predrazena znacka. V rovnakej kvalite (nerezova ocel V2A) sa da zakupit aj Aladin-MVP alebo pripadne WD-Hookah. Samozrejme nie na cesko a slovenskom trhu, ale na nemeckom trhu. Pretoze Nemci su o krok vpredu co sa tyka tamojsiej hookah komunity. Cesi a Slovaci su stale velmi zaostali co sa tyka hookah komunity.

P.S.
Nerad to stale opakujem, ale toto diskusne forum je bohuzial mrtve... neviem z akeho dovodu... ci umrel administrator (v realnom zivote), ci sa pohadali tvorcovia webu s majitelmi servera kde je toto forum umiestnene, alebo co presne sa prihodilo, ze toto skvele diskusne forum je uz tak dlho mrtve. Kazdopadne je to skoda, ze toto forum je mrtve. Ja navstevujem portal Reddit a konkretne tam sub-forum Hookah. Samozrejme vsetko v anglickom jazyku. Ale rozhodne to tam viac zije, nez tu a ak sa chces nieco nove dozvediet o hookahs alebo ak mas dalsie dotazy, odporucam ist radsej tam. Tiez Facebook skupiny o hookah na CZ a SK scenach su komercne cierne srajdy. Jedine co tam ziskas, je falosne skusenosti s hookahs ako aj falosne cierne tabaky :). Este i dnes tam niekto predava falosne Fumari tabaky (pisal som e-mail na support do Fumari, priamo do L.A., nuz a odpovedou boli jednoznacne "fake products").
 #15447  od tommy007
 ned 07. bře 2021 1:32:00
Fórum je mrtvé z důvodu facebooku.
Od té doby, co jsem tenkrát založil Dýmkaře, už sem lidi chodili méně.
Od roku 2014 už jsem se o dýmky už tolik nezajímal, tak nevím, co se všechno dělo, ale facebook je pro lidi prostě jednodušší. Vše na jednom místě.
Ale zažil jsem díky tomuto fóru opravdu skvělé časy a poznal moc super lidi 🙂
 #15448  od hookah
 úte 23. bře 2021 14:29:03
Hoj.

Tak fajn, ale zas Facebook je nieco ineho. Je to fakt vyslovene socialna siet a nie diskusne forum, ktore by bolo zamerane na urcitu temu.

Tam tym FB skupinam s temami vodnych fajok sefuju sami tupci - podvodnici a casto aj mudrlanti co nepoznaju ani aku teplotu ma kokosove uhlie, hlavne ze idu napisat knihu, s plno hlupostami v jej obsahu :). Neraz sa ku mne dostal tabak na tychto rozlicnych Facebook skupinach, ktore si objednali nejaki moji znami, a tento tabak bol nie len ze fake produktom (neoriginalny), ale bol aj predrazeny, ked to porovnam s cenami tabakovych vyrobkov napriklad v Nemecku.

V tych skupinach na FB nikdy nenajdes cenne informacie, ake potrebujes a nikdy nie su ani pohromade ked aj hladas a nieco najdes. Na diskusnom foru mas vsak moznosti perfektneho prehladavania, triedenia vlakien, moznost prispinkovat dolezitu temu a casom doplnat dalsie cenne info alebo mozes temy aspon lepsie kategorizovat. Na FB sa to len nakopi vsetko jedno s druhym, cez seba - jeden bezvynamny prispevok na druhy. Neni tam ziadna kategorizacia tem, tak ako na diskusnom foru. Socialna siet sa neda tak dobre "menezovat", ako diskusne forum (vytriedit dolezite prispevky alebo temy a prispinkovat ich medzi casto kladene otazky).

Diskusne forum moze dat novackom velmi vela, ale Facebook skupina je nieco ako "pokec pri pive". Napriklad ze prides do skupiny 16.00 po prichode z prace a pokecas tam na 10 minut o vselicom a potom zase na par dni ides prec :). Diskusne forum sa lepsie kontroluje, lepsie studuje, lepsie prehladava, napriklad si nechas zasielat Emailove spravy ako oznamenie, pri novom dotaze napriklad vo vlakne s temou uhlikov ak Ta zrovna napriklad tato tema zaujima ... na rozdiel od Facebooku, kde tieto moznosti abstolutne vobec neexistuju.

Skoda to tu aj dalej rozvijat ... jednoducho diskusne forum vzdy bolo a aj bude lepsie. Postacilo by uplne deaktivovat povinnost registracie na forum, aby mohli vkladat prispevky / dotazy aj anonymni pouzivatelia, ale to potom treba zase tvrdo kontrolovat pred SPAM-om, moderatormi fora. Napriklad v diskusnom foru sa da vytvorit aj uzamknute vlakno, kde budu moct prispievat clankami len skusenejsi pouzivatelia, ktorych bude urcovat admin diskusneho fora.

Tie FB skupiny, tak z toho je hotova politika... :). Spravne narodeni ludia sa totiz dostanu do politiky aj bez ohladu na svoje schopnosti, svoju prax, svoje zaluby v danej oblasti ... a pritom hociktory bezdomovec vie o politike a o ludoch viac, nez politici, ktori tam kvasia a hovno robia :). Bezdomovec, co vie viac o danej problematike, by kludne mohol byt v politike velkym clovekom (z pohladu obcanov statu), no to sa vsak nikdy v zivote nestane. Nuz a nejako tak funguje princip "sefovania" na FB skupinach. Niekto co sa doma nudi, ma vela penazi, vyskusal uz asi 30 rozlicnych drahych vodnych fajok, mal moznost cestovat do USA, Ruska, neviem kde este... tak si o sebe vela mysli a pise knihy :). Lenze vie o tom leda tak prd. Hociktory typek zo shisha-baru by vedel napisat viac k vodnym fajkam a hlavne dolezitych informacii, podlozenych mnozstvom faktov z praxe. A nie, ze: "no, aha, hm, vlastne, ono fakt, tu a tam, obcas, da sa povedat, povedzme ze hej, je to tak, lebo som si to tak ja vymyslel..." :). Nuz... tak nejako vyzeraju aj tie FB skupiny... az na par vynimiek samozrejme, kde uzivatelia su radsej ticho, nez aby ich niekto okamzite zdiskreditoval a vynadal im alebo sa im posmieval.
salary loan

v Volná diskuze

od:viren7738

pát 30. dub 2021 12:37:42

Cruise to Goa

v Vodní dýmky obecně

od:CruiseBooking

čtv 29. dub 2021 17:40:16

best cancer insurance singapore

v Volná diskuze

od:healthinsurance

čtv 29. dub 2021 11:14:18