• Upgrade vodní dýmky po 10 letech.

• Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
 #15397  od lavahorsecz
 stř 10. čer 2020 0:02:57
Zdravím Vás, přátelé po dlouhé době jsem zabrousil na toto forum, protože potřebuji radu. Mám doma vodnici Aladin, kterou jsem kupoval na přelomu 2010/2011 a i když se o ní dobře starám, už se bohužel blíží její konec. Rád bych nyní zainvestoval do něčeho pořádného, přece jen už nejsem student a peníze tak nejsou problém. Mám představu o vodní dýmce do 6 000 Kč. Poradíte? :shisha3:

Koukal jsem se na Kaya, Aladin MVP - čistě jen proto, že mi současná Aladinka vydržela tolik, Sahara smoke a khalil mamoon (zde mám trochu problém s tím, že nevím, kde spolehlivě koupit).

Dále jsem koukal na Ocean Hookah - Kaif - ta mě hodně zaujala, a pak na magnum industry, ale zde mám zase problém, že nevím, jakou hadici a korunku na to?:)

Moje požadavky jsou střední až velká velikost ideálně kolem 60-70cm
nerez/mosaz
kvalitní zpracování, kdy bude dýmka dobře dýmit i po letech.
ideálně silikonová hadice, ale není podmínkou.
Miluji velký dým, takže klidně doporučtě i nějaký pěkný vortex k tomu.

Moc děkuji za rady, stále nevím zdali volit třeba systém click nebo klasické těsnění či závit. V době kdy jsem kupoval vodnici naposledy teprve nastupovaly závity:D
 #15405  od hookah
 sob 13. čer 2020 12:15:54
Ahoj, no ak chces kvalitnu fajku ktora vydrzi dlhe roky, tak jednoznacne modernu fajku vyrobenu z nerezove ocele a nie z mosadze. Mosadz je velmi narocna na udrzbu... lahko oxiduje a kazdy rok by si ju mal vylestit, aby nebola "cierna" (zoxidovana) na povrchu... o vnutornej strane radsej ani nebudem nic pisat. Tradicne vodne fajky maju svoj smrnc, ale predsa len... je to niekolko dekad stara technologia. Je na case dat zbohom tradicnym vodnym fajkam a zostat len pre tradicnom sposobe fajcenia sladkeho tabaku s prebublavanim dymu cez studenu vodu (ziadne e-vaporizery alebo e-cigarety).

Aladin MVP vyzera fajn a je lacna, rovnako ako WD Hookah (Nemecko), ale daju sa pozhanat aj mnohe ine. Zalezi len na tvojom "budget". Ak chces viac schlauchov, tak nic ine nez vodna fajka Steamulation X Pro sa asi nevyplati :). Ale su to drahsie fajky. Ja vlastnim napriklad MIG Nano (z Nemecka) malu nerezovu fajku, co je sice tiez drahsia znacka, ale ked kupis nizsi model (mne sa vzdy pacili skor nizsie fajky) tak cena tejto MIG Nano je len 199 EUR (bez hadice, naustku, korunky).

KM fajku kupis asi len niekde v Amerike ak chces mat istotu, aby to nebol nejaky FAKE produkt... mozno od Hookah John e-shop :) ale to bude pekne drahe uz len to postovne, ak sa to bude dat vobec posielat do Europy. Ono tych KM je bohuzial neuveritelne vela FAKE napodobenin, takze ani sa ti necudujem, ze sa bojis objednat len tak hocikde. Inac su to dost drahe fajky, ale aj kvalitne. Stale je to vsak plech, mosadz, med, bronz, ... takze korozii sa nevyhnes. Tiez je tam ako som spominal velmi narocna udrzba. Ani poriadne nemas s cim umyvat taku mosadz, kdezto nerezovu ocel staci casto len oplachnut horucou vodou a mas vsetko ciste :). Nic moc sa neusadzuje na povrchu nerezovej ocele a ked i ano, lahko to odstranis s cimkolvek, nakolko nerezova ocel znesie aj agresivnu chemiu na cistenie. Cize ja by som odporucal rozhodne fajku z nerezovej ocele. Uz len vybrat podla:
1. ceny
2. dizajnu (kazdemu sa paci ina)
3. ucelu (ako casto fajcis, vyska fajky aku preferujes, pocet schlauchov v komore fajky, specialne ventily pre vyfukavanie dymu aj ked fajci viac ludi naraz - v Steamulation X Pro to mas napriklad uz vymyslene, material - nakolko niektore fajky aj ked sa chvalia vyrobou z nerezu mozu mat svoje diely vyrobene aj z hliniku - pozor na to pri vybere fajky)

Ak by si si prebruzdal trosku posledne prispevky na diskusnom forku, najdes aj odomna odporucania (zoznamy) pre nerezove fajky :). Okrajovo odporucam aj rusku Karma 3.0, ktora ma srdce vyrobene z hlinku, ale inac je to nerezova ocel a je to pekna a vysoka vodna fajka. Lenze zase Karmu by bolo najlepsie objednavat z Ruska / Ukrajiny. Na e-shopoch v Ukrajine alebo Rusku mas neuveritelny vyber prislusenstva (vselijake krasne vazy podla vlastneho vyberu), kdezto v CZ/SK budes mat na vyber z dvoch vaz jedneho rovnakeho dizajnu - tmava a priesvitna napriklad a nic viac na vyber nemas :).
 #15407  od lavahorsecz
 sob 13. čer 2020 20:02:37
děkuji za odpověď. Mosazi se vyhnu, koukal jsem na ten tvůj seznam právě a zaujala mě tam hrozně ta magmum industry, nemáš zkušenost? Jinak co se týče budgetu, tak bych se chtěl vějít tak do 280€. Většinou preferuji jednošlauchovou vodnici, ale na tu co jsi psal se mrknu. A určitě bych chtěl nerez ocel.
 #15408  od hookah
 sob 13. čer 2020 23:03:00
Bohuzial nepoznam Magnum Industry. Nepamatam sa odkial ju mam vo svojej "zberatelske zlozke" :). Zrejme z nemeckeho e-shopu (magnum-shisha.de) hm a mozno som na nu natrafil v nejakej Youtube recenzii. Zrejme budu mat aj oni svoj vlastny e-shop na nemeckych webstrankach. Dizajnovo k Magnum Industry sa podobaju niektore Aladin MVP modely (pozor, je ich vela, najnovsie modely su uz cista nerezova ocel) alebo aj WD Hookah poniektorym z nich.

Ja vlastnim praveze MIG Nano fajku a podla mna je to len tak mimochodom dost predrazena vodna fajka. MIG Nano model ako najlacnejsi a najmensi, ma cenu az 199 EUR a nedostanes k tomu ani hadicu s naustkom a ani korunku, ako je to u inych fajok (Aladin MVP, WD Hookah, ... aj ked treba uznat ze povacsinou tie dodavane korunky k fajkam, nie su boh vie jaka dobra kvalita). Vyhodou je, ze si mozes vybrat jednu z viacerych vaz ... teda ak MIG fajku objednavas rovno z ich domovskej webstranky - z nemeckeho e-shopu (mig-shisha.de).

Za zmienku stoji asi tiez uz spominana WD Hookah, co je tiez Nemecko a tiez mas v pripade tejto fajky na vyber z mnoha modelov (resp. aj roznych vaz, ak objednavas na ich domovskej nemeckej webstranke s e-shopom - wdhookah.de) a cena je takmer o polovicu nizsia oproti MIG znacke. Detajly ku fajke WD Hookah zial tiez nepoznam. Mozno sa niektore diely WD Hookah nevyrabaju na CNC strojoch, ale odlievaju sa a zakalia (len spekulujem) a preto je WD Hookah o dost lacnejsia... fakt neviem... len odhadujem, preco mozno je WD Hookah lacnejsia, pretoze v priapde znacky MIG sa vyrabaju komplet vsetky diely na CNC strojoch. Nemam vsak s kusenost ani s touto WD Hookah. No mne osobne sa velmi paci. Pokial by som nemal MIG Nano, tak by som asi kupil nejaku WD Hookah (skutocne je na vyber velmi vela modelov podla dizajnu... staci mrknut na ich webstranky).
Prosim help s vyberem...

v Výběr vodní dýmky

od:lavahorsecz

stř 01. črc 2020 10:04:31

Upgrade vodní dýmky po 10 letech.

v Výběr vodní dýmky

od:hookah

sob 13. čer 2020 23:03:00

Dýmka skoro nedýmí

v Problémy

od:hookah

sob 13. čer 2020 12:51:13