• Dýmka Oduman N1

• Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
Chcete vodní dýmku a nemůžete se rozhodnout kterou? Zde Vám poradíme.
 #15308  od Lenočka
 čtv 19. črc 2018 23:46:08
Ahoj všem,

Zalíbila jsem mi dýmka Oduman N1. Máte s ní někdo zkušenosti?
Poohlížím se po nějaké lepší dýmce do cca 4000 Kč...

Díky předem za názory :-)
 #15312  od Martinho
 sob 21. črc 2018 23:01:33
Odumany nebrat, praskají sami od sebe, hrozně nekvalitní sklo
 #15315  od hookah
 pon 23. črc 2018 0:57:46
Skus si vybrať niečo od značky Kaya, ak to nemusí byť nutne typ klasickej vodnej fajky. Tie by sa dali kúpiť za 3000-4000 Kč v pohode. Kvalita priemerná takže v pohode. Potom ak chceš nejaké sklo v kombinácii s kvalitnou oceľou, tak tieto fajky stoja trošku viac najakú tú tisicikorunu, ako napriklad česká "Steamulation Prime" za zhruba 6000 Kč alebo potom nemecká "MIG Nano" za zhruba 200 EUR. Lacnejšie fajky z kvalitného skla + z kvalitnej ocele sa zháňajú len ťažko. Odumanky sú zase až podozrivo lacné, ale každý nadáva práve na ich nekvalitné sklo, takže nižšia cena Odumaniek bude asi v tom nekvalitnom skle :).
 #15319  od Martinho
 čtv 26. črc 2018 18:03:34
Steamulation není česká, nepiš nesmysly ;)
 #15326  od hookah
 ned 29. črc 2018 19:59:05
Ah tak to bola potom riadna chyba na tom e-shope. Tam o nej pisali ako o ceskej vodnej fajke. Je to veruze tiez nemecka fajka. Prave som kukal. Sorry.
 #15330  od Lenočka
 pon 06. srp 2018 17:11:44
Kaya byla jednu chvíli také ve hře, ale prostě se mi nelíbí. Zkoušela jsem v nich najít zalíbení (Kaya elox combat mě zaujala spojením vázy a těla, které je otočné-takže při kuřbě ve více lidech netřeba točit celou dýmkou), ale ten eloxovaný hliník mi prostě přijde ošklivý. Pak jsem objevila Kaya Inox řadu, ale zjistila jsem, že u dýmek Kaya nemám problém jen s tím eloxovaným hliníkem-prostě se mi ten jejich desing vůbec nelíbí, bez ohledu na materiál těla :-D
Když už mám vrazit pár tisíc do dýmky, tak bych ráda nějakou, na kterou se budu ráda dívat :-)

Chvíli jsem pokukovala po Wookah, ale to už je finančně trochu mimo. Kombinace, co by se mi líbila, začíná na 7000 Kč. Ovšem nad novou dýmkou přemýšlím už 2 měsíce a z původního rozpočtu do 3000 Kč jsem zvedla laťku na 5000 Kč, takže třeba za měsíc, za dva se laťka zvedne až na Wookah :-D Pokud do té doby nenajdu něco okolo té pětky.

A dostávám se k jádru pudla :-) Oduman už je víceméně mimo hru. Momentálně mám favority Agach vs. Karma. Trošku mi vadí, že ani jedna nemají odšroubovatelný downstem, ale s tím bych se asi dokázala smířit. Na Karmy jsou tu samé pozitivní reference, vypadají opravdu pěkně, nejvíce se mi líbí 1.1 Modigliani v bílé barvě. Vlastně čím víc na ní koukám, tím více se mi líbí :-)

Agach nejsou tak propracovaně zdobené-ale pořád se mi dost líbí- a vyjdou o něco málo levněji...
Obojí mají spojení s vázou řešené klasickým těsněním, což vidím spíš jako výhodu, když tak pročítám zkušenosti se závity :-D

Takže nad tím budu ještě chvíli hloubat... :-D
 #15332  od hookah
 úte 14. srp 2018 13:40:02
U mna je to podobne s tou Karmou. Cim viac na nu pozeram, tym viac sa mi paci, avsak ja mam v oblube skor nizsie vodne fajky a Karma je poriadne hebedo. Najviac sa mi paci Karma 3.0 s tym drevenym "obalom", ktory sa natahuje na upstem cisto ako taka dizajnovka - ako nejaky kabat :). Materialy pouzite pri vyrobe su vcelku kvalitne. Karma 3.0 sa predava v ciernej aj v hnedej farbe, resp. iba onen dreveny material, co ktoreho sa "oblecie" upstem. Tiez ma tato Karma velmi pekny zvuk pri tahani, na to ako je velmi vysoka. Downstem aj upstem su z nerezovej oceli a srdce/telo je z hlinniku (co nevadi lebo je na tom cierna farba). Podla mna kedze sa predava Karma bez vazy, tak idealna vaza by bola ta ktoru predavaju ako set uz aj s vodnicou na slovenskom e-shope Touaregshisha - sklenena priesvitna mohutna vaza. Tacka na Karme je velmi efektna, pekna, premakana, pevna. Celkovo tato fajka je zial dost draha, spolu vcetne sklenenej vazy na Touaregshisha vyjde na 200 EUR.
 #15334  od Lenočka
 pon 20. srp 2018 17:53:02
Tak už mám doma Karmu 0.0 Durer. Má odšroubovatelný downstem, dřevo se dá vysvléknout, takže se dýmka dá krásně vyčistit a při převozu mám dřevěné části uložené v pytlíku stranou, aby se nepoškrábaly :-) Mám jí v té "deep blue" (taková tmavě fialová) barvě a je moc pěkná. Je teda dost vysoká, ale to mi nevadí, naopak. Dýmá se z ní skvěle. Koupila jsem na iSmoke set s vázou, šlauchem a korunkou za 5190, což je docela fér cena :-) jen mě mrzelo, že jsem mi před nosem někdo tu Modigliani :-D A pak jsem trochu sjížděla internet a zjistila jsem, že Karma v červené barvě je pecka, ale to už byla taky dávno vyprodaná a zbyla na mě ta fialová. Teda teď to zní, že jsem brala to poslední z nouze-ale není to tak úplně pravda, ta fialová je taky krásná. Tácek je originální, dost velký a stabilní, dá se na něj odložit celý heat management a ani se nehne, což je za mě velké plus. Zatím jsem nadšená :-)
 #15336  od hookah
 sob 25. srp 2018 18:20:22
No tak ano... som rad... ja som si na Karmu pozeral uz mnozstvo recencii :). Super je hlavne ten material a sice ze nieje to lacny plech, ale ze je to vsetko budto nerezova ocel alebo potom kvalitny hlinnik. Tym padom sa neukaze nikde hrdza ani pri nejakom lenivom umyvani vodnej fajky :).

Ja uz som si vybral nemecku MIG Nano fajku. Najviac som zvedavy az mi to pride domov, ci a ako bude fungovat to pouzivanie konektoru na hadicu bez tesnenia (konus presne pasuje do redukcie v tele fajky). Jedine tesnenie sa pouziva na korunku a aj to len z principu, kedze kazda korunka ma trochu iny konus tak aby to skutocne dobre tesnilo (preto je tam to silikonove tesnenie). Telo MIG fajky sa o vazu uchycuje nasrubovanim do kratkeho zavitu, co je dnes u modernych fajok hadam uz vsade - cize budto je tam zavit alebo klip (bajonet).

Jedine co by som vytkol tej Karme je to, ze ku nej nieje aj difuzor. Musis si ho zhanat a kupovat taky co bude pasovat - napriklad silikonovy dufizor (bielej farby dajme tomu). Zvuk je pekny, ale iba ked niesi v uzavretej miestnosti a nemas susedov v noci - vecer doma fajka zobudi susedov :).