• První vlastní dýmka, motání hlavy, nevolnost, pálení tabáku.

• Začínáme s vodní dýmkou.
Začínáme s vodní dýmkou.
 #15350  od Vilik
 čtv 21. bře 2019 0:14:15
Ahoj, zdravím všechny bubláky :shisha3:

Dlouhou dobu chodím do všeliakých čajoven a konečně jsem se rozhodl koupit si vlastní (dýmku).

Bohužel ačkoliv se mi tohle v žádné čajovně nestalo,
je mi po dvou potáhnutí, z mé dýmky špatně. A to hodně.

Dýmka Amy deluxe 70cm se sklenkou na světl, tabáky salamander a obyč kokosové uhlíky.

Četl jsem že by mohl pomoct citrón, ale to bylo bohužel bez výsledku.

Nevěděl by někdo co přesně asi dělám špatně ?

Používám jeden až dva uhlíky, po tak 10 potáhnutí citím že se tabák začíná pálit (je to cítit dost)

PS: dýmku připavuji následovně:
(Naleji vodu do sklenky aby to tam bylo ponořené tak 1-2cm , přidám trochu ledu a citronu (občas jahody apod.) Dám si rozpálit uhlíky na žhavič, mezitím si připravím korunku tak, že pořádně potrhám tabáček, rozprostřu po korunce, trochu přimáčknu ale ne moc aby tam bylo dostatek místa na proudění vzduchu, zavřu a většinou v tu dobu už jsou uhlíky rozpálené, nechám je chvilku "odpočívat".

Pak hodím na sítku a začnu pomalu ale zhluboka potáhavat abych dýmku roztahal. Do roztahání uplně v klidu a žádný problém... Po pár potáhnutí následně je mi blbě... :D )
 #15351  od karlos
 stř 03. dub 2019 23:17:53
Ahoj. Řešit spálený tabák citrónem je docela legrační rada, moc ale nepomůže ... :-) Prostě moc topíš nebo se ti tabák chytá zespodu na alobal nebo sítko, což většina tabáků nemá ráda. Jestli používáš nějakou obyčejnou korunku a základní plechové sítko s velkými dírami, tak ho zahoď - na klasickou korunku dej alobal nebo badchu nebo zapřemýšlej o hms s lepší korunkou. Nejlépe to okoukat u někoho zkušenějšího ve tvém okolí, není to žádná velká věda ... :-)