• Co dělám špatně?

• Začínáme s vodní dýmkou.
Začínáme s vodní dýmkou.
 #15273  od FoxFirer
 sob 20. led 2018 17:35:15
Dobrý den,
koupil jsem si svojí první vodní dýmku. Před použitím jsem si pročetl pár rád na internetu, shlédnul videa a podle nich jsem dýmku připravil. Dýmka = (Aladin Bali černá 65 cm) Korunka = vypouklá, keramická.
Začal jsem tím, že jsem do vázy nalil vodu tak, aby ta kovová trubice byla cca 2 cm ve vodě. Pak jsem přišrouboval další části a tácek položil bokem. Zapálil jsem rychlozápalný uhlík, který jsem položil na tácek a nechal +- 2-3 minuty bokem, aby přestal prskat a rozhořel se. Mezitím jsem do korunky rozdrolil 10g tabáku (Moassel). Rozdrolil jsem to tak, aby tabák byl po celé korunce. Po té jsem natáhl alobal na korunku a udělal do něho cca 50 dírek párátkem. Následně jsem nasadil tác, pak korunku a položil uhlík na alobal. První 2 minuty to bylo roztahování dýmky, kdy se ještě zdálo vše v pořádku ale následně jak dým houstl se chuť dýmky změnila v kouř a smrad. Vůbec netuším, co jsem udělal špatně nebo jestli nemám nekvalitní tabák či dýmku. Taky mě napadlo, že uhlík možná je moc velký a rychle spálí tabák. Uvítal bych každou radu a pokud jsem něco zapomněl zmínit, napište a já danou informaci rád doplním. Přikládám zde i obrázek korunky + tabáku. Děkuji za všechny rady. :)
Přílohy
DM.jpg
DM.jpg (250.74 KiB) Zobrazeno 11630 x
 #15274  od Martinho
 ned 21. led 2018 9:21:00
Začal bych tím, že bys měl vyhodit rychlozápalné uhlí. Je to směs všemožných chemických látek, od síry přes ledek. Zaprvé je velice nezdravý, zadruhé ovlivňuje chuť dýmky, samozřejmě k horšímu. Kup kokosové (Tom cococha gold, Kaya nuts, Blackcoco's), elektrickou spirálu na jejich nažhavení a uvidíš rozdíl. Tabák co jsi použil se dá řadit do nejhorší kategorie - odpad! Zkus kouknout na dýmkařův koutek, jak se objednává tabák z Německa. V ČR legálně dobrý tabák nekoupíš, a když, tak za nekřesťanské částky. Jinak co se nabíjení korunky týče, dej pozor, ať se ti tabák nedotýká alobalu, to by byl taky závažný problém.
 #15275  od Black$Barron
 úte 23. led 2018 13:46:04
Souhlasím s Martinho, rychlozápalné uhlíky jsou humus. Zřejmě bude chyba v uhlí, alobalu (musí to být klasika + velikost děr), a mezera mezi alobalem a tabákem.
Jinak to chce zkoušet a zkoušet, každá vodna se chystá (a hoří) jinak.
Moc jsem toho nového neřekl ale hold na dálku je to těžký :D
Black$Barron
 #15276  od FoxFirer
 stř 24. led 2018 11:20:01
Díky,
tabák už mám z Německa objednaný a kokosové uhlíky už mám taky doma. Ještě mě napadá, není ta korunka moc plytká?
 #15277  od Black$Barron
 čtv 25. led 2018 20:47:41
Když se na to tak dívám, máš částečně pravdu, ani ne, že by byla plytká, ale její tvar mi přijde zvláštní (něco mezi vortex+normální korunkou). Navíc z tohoto úhlu pohledu to moc nejde poznat/hodnotit. Na tuto otázku ale budou muset odpovědět členové zdatnější v tomto ohledu, já korunky nikdy neřešil - vybírám takovou klasiku (mistička s 5-6 otvory na dně). Záleží, jestli je souvislá vrstva tabáku a nedotýká se alobalu.
Black$Barron
 #15291  od XlaB
 pon 23. dub 2018 10:51:38
Ahoj!
určitě zainvestuj do lepší korunky, předpokládám že tahle přišla v setu s dýmkou(?). Kup si nějaký phunnel ( můj oblíbený je třeba HC Black Edition Phunnel) a možná se mrkni po nějakém HMS, cenově dostupný je třeba oduman Ignis.

Pokud nemáš tak rozhodně koupit promyvatelný šlauch.
 #15338  od ruby-hookah
 pon 03. zář 2018 21:02:58
Ahoj,
musím se jen přidat k předešlým odpovědím. Obecně jsem si tuto korunku od Aladinu vyzkoušet (je to základní model, který Aladin v současné době přidává ke většině dýmek) - dá se připravit, aby to stálo za to, ale ne na dlouhé kouření. Navážu na odpověď od Xlaba - osobně rád používám HC Cascade a vždy jsem byl spokojený, používám s HMS Oduman Ignis a nejde připravit Shishu špatně. Pokud chceš dostupnější phunnel korunku, doporučím opět od Odumana Phunnel - pohybuje se cca 160-180kč, je hlubší a i když ho mám krátce zatím jede na vlhčí tabáky perfetně. Investice do HMS se určitě vyplatí, minimálně je to mnohem rychlejší a jednodušší příprava.
Ze šlauchů je základ alespoň silikonový např. s náustky Aladin, které jsou také vcelku dostupné. Pokud dáváš raději přednost tradičnějšímu vzhledu, pak jsem měl možnost vyzkoušet např. Top Mark Kasiya a nedopadl za mně vůbec špatně.
 #15341  od hookah
 pát 07. zář 2018 1:22:38
Prispevok je stary niekolko mesiacov, niz v zlom ale inak chlapi podla mna toto forum je uz mrtve :P podte smrdiet radsej na FB skupiny Slovak Hookah a Czech Hookah kde je viac clenov. Neviem preco je toto forum mrtve, ale asi plati, ze aky pan , taky kram. Majitel forumu sa o to nestara, nereaguje, nepise, nezhana novych clenov do diskusie... a tak to tu potom aj vyzera. Moje niekadsie forum uz po jeho zrodeni malo vzdy par uzivatelov online :).